Niszczarki – na co zwrócić uwagę przed kupnem

/

Bezpieczeństwo dla użytkownika. W tym zakresie bardzo dobrą ofertę ma firma Fellowes, która ma specjalne zabezpieczające systemy, które będą zatrzymywać pracę noży w momencie, gdy dotknie się szczeliny wejściowej albo też odpowiednie blokady, które będą odpowiadać za zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem.

Ale inne firmy produkujące także nie chcą zostawać w tyle i przygotowują swoje ciekawe rozwiązania. Mamy specjalne zabezpieczenia silnika przed przegrzaniem, odcięcie zasilania w momencie, gdy papier się zablokuje albo otwarcia drzwiczek. Czasami są klapki, które zabezpieczają szczelinę podawczą.

Jakość. Tu szczególnie ważne są następujące elementy: - noże są elementem kluczowym i jeśli tylko będą dobrej jakości to poradzą sobie ze spinaczami, zszywkami bez większych problemów a producent da na takie noże nawet 5 lat gwarancji. Ale są i takie firmy, które dają 20 lat i to już najwyższa jakość - obudowane noże gwarantuję lepsze działanie i bezpieczeństwo - specjalne przekładnie, które wykonywane są ze specjalnego tworzywa sztucznego z zastosowanym bardzo dobrym napędem łańcuchowym ze stali węglowej - dobrze wykonane separatory - mocne i oszczędne silniki – dobrze będzie jeśli wyłączą się po okresie bezczynności albo też będzie można włączyć większą moc w momencie, gdy będzie problem z jakimś plikiem kartek.

Jparametry dobrej niszczarki eśli chodzi o inne opcje to można liczyć jeszcze dodatkowo na: - specjalne systemy, które będą zabezpieczać przed umieszczeniem w urządzeniu nadmiernie grubego pliku kartek. - dobrze będzie, jeśli urządzenie jest odpowiednio wyciszone i to szczególnie, gdy chodzi o te sprzęty, które mają pracować bez przerwy. - system informacyjny w formie diod kontrolnych powinien być przejrzysty - osobne pojemniki na papier i nośniki danych poprawiają ekologiczne podejście do urządzenia - usytuowanie szczeliny powinno być wygodne, tak by dało się spokojnie wrzucać tam kolejne partie papieru.

Warto także zwracać uwagę na to jaka jest pojemność kosza, ponieważ to bardzo ważny element, chodzi o to, by nie trzeba było za każdym razem przerywać pracy, by wyrzucać to co w koszu się znalazło a to czasem spory problem w tych urządzeniach. Widać więc wyraźnie, że szukając dla siebie niszczarki będzie trzeba patrzeć na sporo różnych kwestii. Jeśli urządzenie będzie na widoku to dla wielu osób znaczenie będzie miał także jego wygląd. Dlatego właśnie warto wybrać taką opcję, którą będzie się dało odpowiednio wkomponować w przestrzeń biura. Przeglądając sprzęty sprawdzajmy wydajność i patrzmy na to jaki papier jest stosowany do obliczenia tej wydajności, gdy chodzi o gramaturę.