Jak często powinieneś zmieniać wystrój swojego biura?

/

Być może myślisz "nowy rok, nowe biuro" i jeśli tak jest, to do dzieła! Przeprojektowanie biura to świetny pomysł i z pewnością przyniesie świeżość i podniesie morale pracowników - pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone we właściwy sposób.

Bardzo często zdarza się, że kierownicy podejmują decyzje o remontach i przebudowach, ale nie pytają o opinie i sugestie swoich pracowników. Jest to poważny problem, ponieważ bez względu na to, czy chodzi tylko o przemalowanie biura, czy o całkowitą zmianę, w tym całkowicie nowe meble biurowe, proces ten może być destrukcyjny dla pracy i poziomu morale pracowników.

Prawdą jest również, że twoi pracownicy są tymi, którzy spędzają większość czasu przy swoich biurkach biurowych, więc są tymi, którzy wiedzą, co będzie działać, a co nie. Przeprojektowanie biura ma sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać dobrze, ale także sprawić, że będzie bardziej produktywna. Oznacza to, że chcesz ułatwić życie zawodowe swoim pracownikom. Więc zapytaj ich, czego chcą i co o tym myślą!

Oczywiście, musisz również pomyśleć o tym, jak często zmieniasz projekt biura. Jest to proces zakłócający, który kosztuje, a także może powodować problemy z przepływem pracy, podczas gdy praca jest wykonywana. Tak więc, jeśli nie masz ważnego powodu, aby to zrobić, nie powinieneś aktualizować swojego biura co rok lub tak!

Nie ma magicznej liczby określającej, ile lat powinno upłynąć, zanim przeprojektujesz swoją przestrzeń. Możesz wprowadzić zmiany, które nie wpływają na zbyt wiele bardzo wcześnie, jak na przykład wprowadzenie roślin biurowych lub sporadyczne porządkowanie. Mają one duży wpływ na samopoczucie i produktywność przestrzeni. Nie zawsze trzeba wprowadzać duże zmiany. Ale jeśli chcesz, to dlatego, że przestrzeń tego wymaga.

Być może projekt Twojego biura nie odzwierciedla już dokładnie wizerunku Twojej marki. To ważny czynnik, ponieważ każdy, kto wchodzi do Twojego biura, musi zrozumieć, o co chodzi w Twojej firmie. Projekt biura może pomóc w odzwierciedleniu Twoich wartości jako firmy. Jeśli Twoja siła robocza wzrosła i nie masz już odpowiedniej przestrzeni, jest to dobry powód do renowacji lub przeprojektowania.

Również, jeśli chcesz zachęcić do zmiany praktyki pracy, np. do większej współpracy, elastycznej pracy lub nawet pracy w trybie agile. W takim przypadku, zmiana projektu biura może stworzyć nowy początek i nowy kierunek.

Tak więc, niezależnie od powodu, dla którego chcesz przeprojektować swoją przestrzeń, upewnij się, że dobrze to przemyślałeś i skonsultowałeś się z tymi, którzy w niej pracują.