Coworking, czyli wspólne wynajmowanie większej powierzchni biurowej

/

To rozwiązanie, które jest bardzo często wykorzystywane. Coworking wzbudza większe zainteresowanie oczywiście u wykonawców wolnych zawodów, niewielkich firm czy świeżo upieczonych rodziców. Co więc oznacza i na czym polega?

Coworking

Zalety będzie można rozpatrywać sobie w kilku różnych aspektach. Na pewno ważną sprawą będzie to, że można mieć efektywniej wykonywaną pracę. Pracując w wynajętym biurze albo też jego części mamy cisze i spokój. Dodatkowo poczucie tego, że jesteśmy w pracy i nie czujemy się jak na urlopie, co często pojawia się w domu. Dzięki temu sprawniej będziemy się wywiązywać z obowiązków.

Praca w takiej formie pozwala także na nawiązywanie kontaktów i to takich o charakterze zawodowym jak i prywatnym. Jeśli zdecydujemy się na wynajem biurka w takim miejscu można się liczyć z tym, że każdego dnia będziemy mieli przy sobie otoczenie innych osób. Pojawiają się kontakty, a te jak wiadomo w każdym biznesie są bardzo ważne i trzeba na nie postawić.

Coworking to także szansa na oszczędności. Korzystanie tylko z części biura sprawi, że będziemy wydawać znaczenie mniej niż to się dzieje w momencie gdy decydujemy się na stałe biuro. Miesięczny abonament może być na poziomie około 500 złotych, dzień pracy około 50 zł a godzina 10-15 złotych. Większość biur w tej opłacie daje nam dostęp do sprzętu biurowego, pozwala także na wygodne eksploatowanie takich wspólnych pomieszczeń jak kuchnia.

Coworking jako alternatywa dla pracy w domu

Okazuje się, że obecnie te biura bardzo mocno się zmieniają i dopasowują do konkretnych potrzeb najemców. Łatwo obecnie znaleźć także takie miejsca, gdzie oprócz tych podstawowych możliwości dostaniemy również między innymi opiekę nad dziećmi. To rozwiązanie, które jest świetne dla osób aktywnych zawodowo. Będzie to zapewniać możliwość wywiązywania się z obowiązków zawodowych i budowania relacji z dzieckiem.

Praca w biurze

Dzieciom tworzy się miejsce do zajęć i mamy tam profesjonalną opiekę. Rodzice nie tracą czasu na dojazdy, nie rozpraszają się rodzicielsko obowiązkami. Idea taka jest nastawiona na ułatwienie powrotu na rynek pracy i umożliwienie bezbolesnego łączenia obowiązków rodzinnych oraz zawodowych.

Wydaje się, że dla takich osób pracujących zdalnie coworking stanie się możliwość wprowadzenia granic pomiędzy życiem prywatnym a pracą zawodową. Dzięki temu będzie można to wszystko wygodnie łączyć. Może się więc okazać, że to rozwiązanie stanie się idealnym, gdy chodzi o organizację pracy i sprawi, że nawet osoba pracująca zdalnie już nie będzie miała problemów z wywiązywaniem się z terminów.