Kreatywne i unikalne sposoby projektowania sal konferencyjnych

/

W przeszłości sala posiedzeń zarządu była miejscem poważnych rozmów, miejscem strachu, miejscem, w którym podejmowane są decyzje mające wpływ na przyszłość zatrudnienia. Mówiąc prościej, zarząd nie jest miejscem, w którym większość ludzi chciałaby się znaleźć.

Oczywiście, jeśli chodzi o bardziej pozytywne aspekty, sala posiedzeń zarządu jest miejscem, w którym można dzielić się pomysłami, podejmować kreatywne decyzje i dokonywać postępów. Mimo to, aby sala posiedzeń była miejscem pozytywnej atmosfery i współpracy, jej wystrój musi być bardzo starannie przemyślany.

Wprowadzenie do wystroju sali posiedzeń kreatywnego i niepowtarzalnego klimatu może stanowić różnicę między żywą i postępową debatą a zbyt długim spotkaniem, na którym nie widać zbyt wiele interakcji. Wiele dowodów wskazuje na to, że otoczenie sprzyja kreatywności i potrzebie wypowiadania się na temat problemów i pomysłów - nudne, biznesowe otoczenie raczej nie przyniesie takich rezultatów, a my musimy myśleć nieszablonowo, aby utrzymać się w czołówce.

Motyw przewodni dla każdego z pomieszczeń zarządu

Jeśli masz więcej niż jedną salę konferencyjną i nie rozróżniasz między nimi pokoju nr 1, pokoju nr 2 itd. Możesz nadać im nazwy miast świata! Na pierwsze spotkanie w ciągu dnia możesz wybrać się do Paryża, następnie do Mediolanu, a na koniec dnia do Rio. Z pewnością będzie to zabawne i jasne rozwiązanie, które pomoże zwalczyć nudne i stereotypowe wyobrażenie o sali konferencyjnej.

Ponadto warto pomyśleć o układzie sali konferencyjnej. Na przykład w Paryżu możesz umieścić w pomieszczeniu wieżę Eiffla, aby nadać mu kreatywny charakter! Wystrój biura ma ogromny wpływ na atmosferę panującą w pomieszczeniu i wprowadza do dnia pracy poczucie humoru, co w ironiczny sposób zwiększa kreatywność!

Komunikacja wewnątrz i na zewnątrz

Wszyscy wiemy, że otwarte linie komunikacyjne są niezbędne w biznesie, ale może się zdarzyć, że nie wszyscy mają czas, aby uczestniczyć w spotkaniu lub dyskusji. W takim przypadku doskonałym pomysłem jest zapewnienie otwartej metody komunikacji w pomieszczeniu, która umożliwia dostęp tym, którzy nie mogą być obecni. Nadaje to dodatkowy wymiar i sprawia, że pomysły i przemyślenia wszystkich uczestników są brane pod uwagę. Może to być wideorozmowa z osobą znajdującą się w innym pomieszczeniu, zainstalowanie w pomieszczeniu różnych stref współpracy, wykorzystanie akustycznych ekranów biurowych, sprawdzanie w trakcie spotkania kont i platform mediów społecznościowych, np. Twittera. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, aby czerpać pomysły i komunikację z innych obszarów i ułatwiać współpracę.

Wyznacz w pomieszczeniu miejsca na przerwy

Długie spotkania i konferencje mogą być wyczerpujące, dlatego ważne jest organizowanie regularnych przerw. Aby rozjaśnić atmosferę i sprawić, że przerwy będą łatwiejsze do zorganizowania, można dodać strefę przerw w samym pomieszczeniu. A może część kawiarniana? A może pokój gier tuż obok głównej części? Możesz także stworzyć część ogrodową, która będzie się otwierać na salę konferencyjną! Chodzi o to, aby zapewnić pracownikom i uczestnikom spotkań wystarczającą przestrzeń z dala od tematu, która pozwoli im nabrać energii i odświeżyć się po przerwie, aby byli gotowi wrócić do pracy.

Komfort jest najważniejszy

Możesz zaprojektować najbardziej nowoczesną, kultową i jasną salę konferencyjną na świecie, ale jeśli siedzenia i otoczenie nie będą wygodne, nie uzyskasz pożądanych rezultatów od osób, które z niej korzystają! Pomyśl o luksusowych meblach biurowych w pracy i przenieś ten poziom komfortu do swojego pomieszczenia. Nie zapomnij, że będziesz potrzebować dużego stołu konferencyjnego, ale niekoniecznie musi to być stary modny, długi stół! Możesz zdecydować się na kilka osobnych stołów do pracy w małych zespołach lub całkowicie zrezygnować ze stołu i wybrać jasne lub skórzane krzesła do sali konferencyjnej, aby wszyscy mogli wygodnie usiąść i omówić dowolną sprawę.

Jasny i artystyczny wystrój

Wystrój nie musi być szczególnie modernistyczny czy biznesowy - jeśli chcesz, możesz wybrać coś bardziej swobodnego. Wspomnieliśmy wcześniej o motywach przewodnich, ale może po prostu wybierz coś, co nie jest stereotypem sali konferencyjnej? Na ścianach powinny znaleźć się jasne grafiki, kwiaty lub rośliny, które nadadzą wnętrzu naturalny charakter, zadbaj o dużą ilość naturalnego światła, otwórz okna i spraw, by pomieszczenie nabrało świeżego, swobodnego charakteru.

Można też zachęcić do współpracy, umieszczając w pomieszczeniu interaktywne tablice, a nie jak dotychczas - każdy pisze swoje notatki w notatniku. Pozwoli to na lepszy przepływ pomysłów i zachęci do rozmowy na ich temat.

Sala konferencyjna nie musi być ciemnym i przerażającym miejscem, nie musi też być miejscem, w którym automatycznie będziesz zasypiać! Dzięki kilku fantastycznym pomysłom na wprowadzenie odrobiny kreatywności do wystroju sali konferencyjnej szybko zauważysz, że reakcja jest bardzo pozytywna. To z kolei, jak na ironię, zwiększa kreatywność osób korzystających z sali, dając Ci więcej możliwości do pracy i większe szanse na ogólny sukces biznesowy.

Dlaczego nie zapytać swoich pracowników, co sądzą o obecnym stanie sali posiedzeń zarządu? Weź pod uwagę ich rady i sugestie zmian i sprawdź, czy wpadną na jakieś nowe pomysły, o których być może w ogóle byś nie pomyślał!