Drukarki Laserowe – zalety i wady

/

Laserowe drukarki w stosunku do urządzeń atramentowych to stosunkowo nowe rozwiązanie. Jeszcze nie tak dawno w większości domów królowały oczywiście urządzenia atramentowe. Jednak pojawiła się nowość w postaci drukarek laserowych, które były między innymi szybsze.

Jednak to, że była to nowość sprawiło, że szybko ludzie się zaczęli nimi interesować i wiele osób pragnęło mieć takie urządzenie w swoim domu. Czy rzeczywiście było to urządzenie lepsze? Tutaj pewnie wiele osób będzie chciało dyskutować w tym zakresie. Jeśli bierze się pod uwagę drukarki monochromatyczne to wydaje się, że rzeczywiście będzie to lepsze rozwiązanie. Taka drukarka będzie najczęściej dużo bardziej oszczędna niż produkt atramentowych.

koszt wydruku laserowego Można oczekiwać, że jedną stronę wydrukuje się tutaj za kilka groszy, natomiast w przypadku drukarki atramentowej będzie to najczęściej 10 razy więcej. Ta oszczędność będzie rzeczywiście znacząca. Jednak trzeba zwracać uwagę, że takie urządzenie nadaje się praktycznie wyłącznie do drukowania tekstu. Jeśli zaś chodzi o ich rozdzielczość to jest ona na niskim poziomie i dlatego trzeba powiedzieć, że przy drukowaniu grafik nie bardzo się sprawdzi. Dlatego, jeśli będziemy drukować grafiki czarno białe już niestety taki sprzęt nie do końca dobrze się sprawdzi. jeśli chodzi o drukarki kolorowe to rynek wygląda już nieco inaczej, ponieważ tutaj cenowo będzie trzeba zadrukować stronę cztery razy a wiec koszt będzie rósł.

Oczywiście w drukarce atramentowej też jest inaczej i koszty są wyższe, dlatego laserówka jakieś 5 razy taniej pozwoli nam drukować, ale jednak tutaj taki wybór nie jest oczywisty. Sprzęt, który będzie dawał możliwość drukowania w kolorze jest już znacząco droższy i niestety nie zawsze będzie się opłacać jego kupowanie, szczególnie, że potem komplet tonerów również będzie bardzo drogi. Dlatego czasami może się po prostu okazać, że nie będzie to opłacalne rozwiązanie i lepiej będzie sobie odpuścić i postawić w przypadku druku kolorowego na urządzenie atramentowe.