Najważniejsze korzyści z posiadania ścianek działowych w biurze

/

Projektowanie biur to nieustannie zmieniające się bestie. W miarę jak zmieniają się nasze wymagania biznesowe i zmienia się nasz sposób pracy, zmieniają się również nasze potrzeby i wymagania dotyczące aranżacji biura. Niegdyś byliśmy zwolennikami biur otwartych, potem pojawiły się biura modułowe, a następnie strefy, ale co zrobić, gdy trzeba regularnie zmieniać wystrój biura?

Jest jedna rzecz, która może okazać się zbawienna pod względem kosztów, a także ma wiele innych zalet - ścianki działowe do biura.

Czasami są one również nazywane ekranem biurowym, ale oznaczają dokładnie to samo. Tworzą one barierę pomiędzy stanowiskami pracy znajdującymi się przed i po stronie pracownika, co zapewnia dodatkową prywatność i możliwość koncentracji. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że ściankę działową można zdemontować, gdy potrzebna jest współpraca lub gdy planowana jest przeprowadzka biura.

Ściany mogą być zbyt strzeżone i nie można ich przesuwać, gdy są już postawione, ale ściankę działową można łatwo zmienić pod względem położenia, jak również daje ona opcję pełnej lub częściowej wysokości. Istnieje wiele powodów, dla których firma może zdecydować się na zastosowanie ekranów biurowych, takich jak ten:

  • Zapewnienie pracownikom dodatkowej prywatności
  • Tworzenie ustawnych miejsc pracy, bez naruszania przestrzeni pomiędzy poszczególnymi biurkami
  • Ograniczenie hałasu
  • Stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wyglądu
  • Zapewnienie elastyczności podczas przenoszenia biura.

Można wybrać ścianki działowe przezroczyste, kolorowe lub od podłogi do sufitu. Możliwości wyboru jest bardzo wiele.

Teraz wiemy już, dlaczego firma może chcieć używać ścianek działowych, porozmawiajmy więc o głównych zaletach, jakie można uzyskać dzięki tej opcji mebli biurowych.

Iluzja optyczna

Przezroczysta szklana ścianka działowa może być użyta do stworzenia iluzji większej przestrzeni niż jest w rzeczywistości, a także do wzmocnienia wyglądu naturalnego światła. Wszyscy wiemy, że jasna i przewiewna przestrzeń biurowa jest o wiele bardziej korzystna niż ciemna i duszna, i może faktycznie zwiększyć wydajność pracowników. Do stworzenia takiej iluzji można wykorzystać szklane ścianki działowe, które ograniczają efekt sztucznego oświetlenia. Im więcej naturalnego światła w biurze, tym lepiej.

Atrakcyjny wygląd

Możesz zdecydować się na dowolny rodzaj ścianki działowej, więc możesz zastosować zastrzyk koloru, aby uzyskać efekt światła, możesz wybrać wersję przezroczystą, aby uzyskać nowoczesny i profesjonalny wygląd, lub możesz zastosować ścianki od podłogi do sufitu, jak już wspomnieliśmy, aby stworzyć iluzję ściany, której tak naprawdę nie ma. Ogólnie rzecz biorąc, ścianki działowe zamiast ścian wyglądają o wiele lepiej, a ponadto przyczyniają się do stworzenia bardziej nowoczesnego środowiska pracy dla pracowników. Posiadanie nowoczesnego i atrakcyjnego środowiska biurowego jest milion razy bardziej korzystne dla pracowników, ponieważ zwiększa produktywność i wydajność.

Ścianki działowe są tańsze niż ściany

Podział pomieszczenia jest znacznie tańszy w przypadku ścianek działowych niż pełnych ścian. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że ściankę działową można łatwo przesunąć, ale nie można przesunąć ściany! Jeśli w przyszłości zdecydujesz się na zmianę lokalizacji biura lub jeśli będziesz musiał je powiększyć, będzie to dziesięć razy łatwiejsze dzięki ściankom działowym, niż gdybyś musiał wyburzyć ścianę.

Ponadto ścianki działowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, ponieważ nie musisz ogrzewać i oświetlać innego pomieszczenia, co musiałbyś robić, mając ścianę na miejscu. Używasz tego samego pomieszczenia, tylko dzielisz je w inny sposób. Oznacza to oczywiście, że zużywasz taką samą ilość światła i energii - genialny pomysł!

Dodatkowa elastyczność

Jeśli zdecydujesz się na zmianę biura w przyszłości, jeśli zwiększy się liczba pracowników lub jeśli zdecydujesz się na całkowite przeniesienie biura, będziesz mógł wziąć ścianki działowe i zabrać je ze sobą, zamiast szukać nowych opcji podziału w nowym miejscu. Ścianki działowe oferują zatem firmom większą elastyczność w zakresie wymagań dotyczących projektowania biur i mogą być przesuwane, aby pomieścić większe meble biurowe, takie jak krzesła biurowe i duże biurka. Dla wielu firm elastyczność jest decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu ścianek działowych.

Mniej hałasu i więcej prywatności

Zastosowanie ścianek działowych faktycznie zmniejsza poziom hałasu, nawet jeśli nie jest to pełna ścianka działowa lub ekran. Stwarza to również poczucie skupienia i koncentracji, ponieważ pracownicy będą mogli lepiej usiąść i skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, bez rozpraszania się tym, co dzieje się obok nich lub próbami pracy nad zadaniem w głośnym otoczeniu. Należy również wziąć pod uwagę kwestię prywatności, wybierając kolorowe przegrody, opcje z mrozem lub pełne osłony. Daje to pracownikom poczucie przestrzeni osobistej i bezpieczeństwa, co ma zasadnicze znaczenie dla dobrego samopoczucia.

Czy myślisz o zmianie lokalizacji biura i zastanawiasz się, jak zaprojektować nową przestrzeń? W takim przypadku ścianki działowe mogą być odpowiedzią na Twoje wątpliwości. W urządzaniu nowej przestrzeni nie chodzi tylko o nowy biurowy stół konferencyjny czy ustalenie, gdzie umieścić nowe biurka, ale o to, jak zorganizować całą przestrzeń. Chodzi również o to, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze na meblach biurowych, nie tylko teraz, ale również w przyszłości.

Co sądzisz o ściankach działowych w biurze? Napisz do nas w sekcji sugestii poniżej i daj nam znać! Zawsze chętnie poznamy Twoje opinie. Może masz pomysł na nowy projekt biura, którym chciałbyś się podzielić z naszymi klientami?!