Jaki jest sens pakietu dotyczącego zdrowia i dobrego samopoczucia?

/

Pracodawcy często słyszą, że powinni wdrożyć pakiet zdrowia i dobrego samopoczucia dla swoich pracowników. Ale, co to oznacza? I dlaczego jest to ważne?

Pakiet dotyczący zdrowia i dobrego samopoczucia to szereg środków wprowadzonych w życie, które pomagają pracownikom mieć lepsze doświadczenia w pracy pod względem zdrowotnym. Mogą to być porady dotyczące rzucenia palenia, poufne porady dla tych, którzy ich potrzebują, kursy zarządzania stresem, porady dotyczące zarządzania czasem, dostęp do zdrowych przekąsek za darmo w stołówce, tańsze członkostwo w siłowni, bezpłatne badania wzroku lub tańsza prywatna opieka zdrowotna. Lista jest długa.

Niektórzy pracodawcy zakładają, że ich odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy kończy się na zapewnieniu, że biuro jest bezpieczne i nie ma w nim żadnych zagrożeń. Choć jest to kluczowe, dobre zarządzanie wykracza poza ten zakres. Oznacza to skupienie się na morale, zapewnienie, że pracownicy czują się wspierani, a także uznanie znaczenia zdrowia psychicznego w miejscu pracy.

Stres jest bardzo realnym problemem w większości biur i chociaż w większości przypadków można sobie z nim poradzić, są pracownicy, którzy zmagają się z chronicznym stresem w dłuższej perspektywie. Może to łatwo spowodować, że pójdą na chorobowe i jest to jeden z głównych powodów długotrwałej choroby w firmach. Wszyscy wiemy, że firmy tracą ogromne sumy pieniędzy każdego roku z powodu absencji chorobowej, więc pakiety zdrowia i dobrego samopoczucia mogą pomóc w ograniczeniu tych zdarzeń w pewien sposób.

Chociaż nigdy nie można całkowicie odciąć szansy na to, że ktoś pójdzie na chorobowe, i nie powinno się tego próbować, wspieranie pracowników i ich zdrowia drastycznie zmniejsza te szanse. Pomaga to również pracownikom czuć się docenionymi i wiedzieć, że pracują dla pracodawcy, który dba o tych, którzy siedzą przy biurkach dzień w dzień. Na marginesie, może to również pomóc w przyciągnięciu nowych talentów, gdy odbywa się rekrutacja.

Zdrowe biuro to szczęśliwe biuro, a szczęśliwe biuro to produktywne biuro. To tworzy zyski dla firmy i żaden z tego nie jest negatywny. Skupienie się na pracownikach jako swoim najważniejszym atucie oznacza robienie wszystkiego, co możliwe, aby dbać o ich zdrowie w godzinach pracy. Oznacza to zapewnienie im mebli biurowych, które wspierają ich układ mięśniowo-szkieletowy we właściwy sposób i zachęcają ich do robienia regularnych przerw. Oznacza to zapewnienie im kogoś wygodnego na czas przerwy oraz zapewnienie im wszelkich innych akcesoriów, których potrzebują, aby ułatwić sobie życie, takich jak podpórki pod nadgarstki, podpórki pod stopy, podstawki pod laptopy i biurka o podwyższonej wysokości.

Nie powinieneś mieć wątpliwości, że pakiet zdrowotny i socjalny jest ważny na wielu różnych poziomach.