Siła wody w nowoczesnym biurze

/

Poczekaj. Woda w biurze? Czy to bezpieczne?

Zanim wpadniesz w panikę, że sugerujemy mieszanie wody i elektryczności w bliskim sąsiedztwie, wysłuchaj nas!

Coraz więcej biur jest decyduje się na wprowadzenie elementów wodnych do swoich przestrzeni biurowych. Oczywiście nie w pobliżu źródeł energii elektrycznej czy innych potencjalnych zagrożeń, ale w bezpiecznych miejscach i na niewielką skalę. Wyobrażasz sobie, że z designerskich foteli biurowych patrzysz na mały wodotrysk? To bardzo odprężające!

Jeśli zapoznasz się z korzyściami, jakie woda ma dla nastroju i relaksu, zrozumiesz, dlaczego jest to nowy trend.

Nie bez powodu tak wiele osób uważa, że słuchanie szumu oceanu uspokajające. Delikatny, rytmiczny przypływ, kojący szum wody, która wślizguje się do wody, a potem z powrotem wypływa. Już samo wyobrażenie sobie tego sprawia, że chce się ziewnąć i zasnąć!

W stresującym środowisku biurowym jest miejsce na przestrzeń do relaksu, a w niej wodotrysk lub mała fontanna mogą być doskonałym dodatkiem.

Sprawdź tę infografikę, która zawiera nieco więcej informacji na temat tego, dlaczego woda jest tak fantastyczna w ogóle.

Źródło: https://www.watercheck.biz/blogs/water-facts-trivia/top-ten-reasons-why-we-love-water-infographic

Jak widać, woda poprawia nastrój, a kiedy na horyzoncie pojawia się stres, co często ma miejsce w nowoczesnym biurze, wystarczy usiąść i popatrzeć na wodotrysk przez pięć minut, aby pozbyć się tego uczucia i skupić się na czymś bardziej pozytywnym.

Jeśli zdecydujesz się na biophilic Biophilic office design, mały wodotrysk również będzie pasował do tego projektu i będzie wyglądał świetnie obok modnych mebli biurowych. Jest to przestrzeń, która robi ogromne wrażenie na gościach wchodzących do niej po raz pierwszy. po raz pierwszy, ale także tworzy a podnoszącą morale dla Twoich pracowników. Połącz wodotrysk ze szklanymi blatami biurek, otwórz okna, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza, i wprowadź kilka roślin biurowych, które oczyszczą przestrzeń i dodadzą dodatkowego tlenu do obiegu.

Taki scenariusz nie ma żadnych minusów, jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie, produktywność, morale i atrakcyjność projektu!

Dlaczego przestrzenie relaksu są tak ważne

Oczywiście, możesz woleć pozostać przy wodotryskach i roślinach w swoich przestrzeniach relaksacyjnych, i jest to jak najbardziej do przyjęcia. Tego typu przestrzenie są niezbędne, jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom miejsce, w którym będą mogli się wyciszyć, odpocząć przez pięć minut i uniknąć stresu, który narasta do poziomu szybkowaru.

Przestrzeń relaksacyjna może być miejsce na przerwę Może to być niewielki ogródek na świeżym powietrzu, ogród zimowy z widokiem na zewnątrz lub mały pokój, który został urządzony tak, aby był spokojny i wyciszający. Niezależnie od tego, jak wygląda Twoja przestrzeń, małe wodotryski i małe fontanny mogą przyczynić się do stworzenia uspokajającej atmosfery i naprawdę nadać jej charakter. przestrzeni współczesnego wystroju biura.

Miejsca te mogą również pełnić funkcję przestrzeni socjalnej, w której współpracownicy mogą usiąść i porozmawiać o życiu lub po prostu pogawędzić, aby umilić sobie czas. Przestrzeń ta została zaprojektowana z myślą o elastyczności i pracownikach. Ta przestrzeń nie jest przeznaczona do pracy, ale do dobrego samopoczucia pracowników i w dużej mierze koncentruje się na zdrowiu psychicznym. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu przerwy, a posiadanie przestrzeń z naturalnymi elementami, takimi jak wodotryski i fontanny, jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie się, odzyskanie perspektywy i skupienia.

Przekonasz się również, że inwestując w takie przestrzenie i wykorzystując naturalne elementy do ich dekoracji, zwiększysz produktywność w głównym pomieszczeniu biurowym.

Może więc nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej korzyściom płynącym z wody?