Konserwacja niszczarki – słów kilka

/

Niszczarki, przede wszystkim te, które mają noże, które tną ścinki, trzeba regularnie smarować, używając do tego celu specjalnego oleju.

Doświadczenie pokazuje, że nie warto lekceważyć również smarowania specjalnymi środkami niszczarek paskowych. Obecnie wskazuje się na dwie szkoły smarowania niszczarek. W przypadku jednej olej aplikowany jest bezpośrednio na noże. W przypadku tej drugiej środek smarujący rozprowadza się na kilku arkuszach, które mają zostać zniszczone, a następnie umieszcza się je w szczelinie podawczej. W efekcie olej zostaje rozprowadzony na całej powierzchni noży tnących. Smarowanie niszczarek nie jest trudne i nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Jednocześnie sprawia, że unika się problemów dotyczących spadku wydajności urządzenia.

prawidłowa konserwacja niszczarki Regularna konserwacja zapobiega także zwiększaniu się głośności niszczarki. Osoby, które chcą uniknąć lania oleju na papier przygotowano specjalne gotowe arkusze, które przeznaczone są do konserwacji. Ci, którzy zaliczają się do zapominalskich również nie muszą się martwić. Modele niszczarek Fellowex C420Cx oraz C480Cx posiadają system Auto – Oil. Przeprowadza on automatyczne oliwienie niszczarki co średnio pięćset arkuszy bądź dwadzieścia cykli niszczenia, kiedy obciążenie niszczarki było pełne. Oczywiście można również w dowolnym momencie wywołać oliwienie.

Wystarczy nacisnąć specjalny przycisk, a cały proces rozpocznie się od razu. Uwagi końcowe Użytkowanie niszczarki ma na celu budowanie bezpieczeństwa firmy. Dlatego trzeba korzystać z niej tak, aby minimalizować możliwość poskładania w całość arkuszy, które zostały już pocięte, a tym samym odtworzenia informacji przez osoby do tego nieupoważnione. W przypadku niszczarek paskowych należy pamiętać o umieszczeniu kartek w niszczarce tak, aby kierunek cięcia przebiegał prostopadle do linii tekstu. Paski, które powstały na skutek pocięcia należy też wymieszać. Optymalnie jest poddać je natychmiast po zniszczeniu obróbce termicznej. Z tym stanowiskiem nie zgodzą się jednak ekolodzy.