Wybór niszczarki i podział niszczarek

/

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na dwa ważne pytania: Co będziemy niszczyć? Jak się wydaje tutaj odpowiedź jest prosta. Niszczyć będziemy papier. Ale tak naprawdę trzeba patrzeć na to szerzej.

Musimy brać pod uwagę to czy dokumenty mogą być spięte albo zszyte. A może będą drukowane na składance, która jest szersza niż standardowe A4. Może się również pojawić, że będą do zniszczenia jakieś dane na plikach w formie płyt CD czy DVD. Dlatego tak naprawdę trzeba to wszystko brać pod uwagę. Jeśli chodzi o dostępne urządzenia mamy obecnie takie, które bez problemu poradzą sobie czy to z płytami czy dokumentami szerszymi niż standardowe. Oczywiście warto jednak przed zakupem się dobrze zastanowić nad tym, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze i jakich rzeczywiście elementów będziemy mogli oczekiwać.

Możliwości są tak liczne, że tak naprawdę każdy wybierze coś dla siebie. Jak dużo dokumentów będziemy niszczyć Producenci podają nam dzienną albo miesięczną dawkę dokumentów jaką sprzęt będzie w stanie zniszczyć. Dlatego warto się zastanowić ile my możemy mieć tych dokumentów i przeliczyć sobie jaki sprzęt może być nam potrzebny. Oczywiście nie próbujmy tutaj na styk wybierać sprzętu, by się nie okazało, że po paru dniach limit miesięczny jest już wyczerpany. Sprawa nie jest jakaś szczególnie trudna do obliczenia dlatego każdy powinien sobie z tym poradzić. Jednocześnie pamiętajmy o tym, że my mamy papier 80 g/m2 kwadratowy a najczęściej do swoich obliczeń producenci stosują papier o gramaturze niższej o 10 g.

niszczarka do biura Podział urządzeń do niszczenia dokumentów na:

• Niszczarki osobiste - Urządzenia, które dziennie niszczą około 300 stron. Mamy także takie, które będą w stanie poradzić sobie wyłącznie z około 100 kartkami. Cena na pewno jest ich zaletą i do domowego użytku się nadają.

• Niszczarki biurowe -  Dla kilkuosobowego zespołu, który dziennie będzie niszczył nie więcej niż 2 tysiące kartek.

• Niszczarki biurowe do wydruków komputerowych - Podobne do wcześniejszych urządzeń, ale przygotowywane tak, że będą niszczyć szersze dokumenty, które powstają na komputerowych składankach.

• Niszczarki wysoko wydajne - Urządzenia, które każdego dnia są w stanie zniszczyć ponad 2000 stron. Niektóre te sprzęty mogą nawet połknąć na raz cały segregator i bez większych problemów będą w stanie go zniszczyć.