Jaką drukarkę wybrać do firmy?

/

Idealna drukarka do firmy to od zawsze niemalże temat rzeka. Znaczenie tego zagadnienia nie zmniejsza się dzisiaj, czyli w czasach, kiedy oszczędność oraz ekologia mają naprawdę ogromne znaczenie.

Bez wątpienia formy komunikacji elektronicznej sprawiają, że liczba biurowych wydruków może zostać nieco ograniczona. Jednocześnie nie należy spodziewać się, że w ciągu najbliższych kilku lat drukowanie zostanie całkowicie zaniechane. Z tego powodu drukarka – a raczej uniwersalne urządzenie wielofunkcyjne, które jest połączeniem drukarki, skanera, a nieraz i faksu – okazuje się być tym, co w każdym biurze znaleźć musi się obowiązkowo. Jakie możliwości powinna mieć drukarka biurowa? Jakimi parametrami powinna się charakteryzować. W znacznej mierze wpływ na to, jaką drukarkę wybierzemy ma wielkość firmy, a także profil jej działalności.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że niektóre funkcje, osiągi oraz parametry o charakterze eksploatacyjnym mają charakter uniwersalny.

  • Na co zwracać więc uwagę, kupując drukarkę do coraz częściej spotykanego niewielkiego biura?
  • Drukarka atramentowa czy laserowa?
  • Wydruk kolorowy czy czarno – biały?

Tematem, który nieustannie powraca jest konflikt między drukarką laserową a tą atramentową. Modele igłowe mogą zostać pominięte. Nadają się one tylko i wyłącznie do szczególnych wydruków, na przykład wtedy, kiedy w krótkim czasie chcemy wydrukować dużą ilość kopi, a jednocześnie estetyka drukowanych stron nie ma tak wielkiego znaczenia. Ktoś, kto decyduje się na zakup drukarki igłowej z całą pewnością doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jeszcze nie tak dawno na rynku drukarek panował ścisły podział. Urządzenia laserowe wykorzystywane były przez firmy, a drukarki atramentowe znajdowały się w naszych kolorach.

koszt drukarki laserowej Drukarki laserowe drukujące na kolorowo w przypadku biur małych to rozwiązanie naprawdę kuszące. Z ich pomocą można bowiem bez konieczności odwiedzania drukarki wydrukować papier firmowy, broszury reklamowe, czy prezentacje. I wszystko w jakości profesjonalnej i wersji dużo bardziej atrakcyjnej niż czarno – białe odmiany. Niestety, kolorowe drukarki laserowe to naprawdę duży wydatek. Do tego dochodzą niemałe koszty eksploatacji, które znacznie przewyższają te, które ponieść trzeba w przypadku modeli drukujących jedynie na czarno – biało.

Dzisiaj podział na urządzenia firmowe oraz te wykorzystywane w domach zaciera się coraz bardziej. Na rynku dostępne są atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, które zapewniają kolorowe wydruki z jednoczesnym zachowaniem przystępnych kosztów eksploatacji. Decydując się na nie, można również pracować w sposób wygodny z różnych stanowisk, które tworzą sieć komputerową. Wydruki pojawiają się naprawdę szybko, co jest kolejnym atutem tego rozwiązania.